نقاشی های برگزیده آثار هنری جهان

نقاشی های برگزیده آثار هنری جهان

لبخند ژوکوند که به مونالیزا نیز شهرت دارد، نام یکی از معروف‌ترین تابلوهای نقاشی لئوناردو دا وینچی هنرمند مشهور ایتالیایی است گفته شده‌است که داوینچی سفارش نقاشی این اثر را بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۰۶ دریافت کرد، اما آن را به موقع تحویل نداد و چند بار آن را عوض کرد. در سال ۲۰۰۵ میلادی به‌طور قطع ثابت گردید که لیزا دل ژوکوندو، همان مدل شناخته شده برای پرترهٔ مونالیزا است.

طرحی از خاکستری و مشکی یا مادر نقاش که به اصطلاح مادر ویسلر (Whistler's Mother) نامیده می‌شود، کاری است از نقاش آمریکایی جیمز مک‌نیل ویسلر (۱۸۳۴ - ۱۹۰۳ میلادی) که در سال ۱۸۷۱ و با رنگ روغن بر روی بوم کتان کشیده شده‌است.

شوالیه اثر ادمون لیتون (1901 میلادی) شوالیه اصالتاً یک عنوان فرانسوی و در اصل به معنای اسب سوار و برگرفته از نام اسب است و به معنای شهسوار، یکی از درجات تشریفاتی در قرون وسطی در اروپا بوده‌است. 

دختری با گوشواره مروارید از آثار برجستهٔ نقاش هلندی یوهانس فرمیر (۱۶۳۲ - ۱۶۷۵ میلادی) است که به تنهایی یکی از پایه‌های ثابت «دوران طلایی هنر» در هلندِ قرن هفدهم میلادی است.

شبِ پُرستاره یک نقاشی رنگ روغن است که توسط نقاش و طراح معروف پسادریافتگر هلندی، ونسان ون گوگ، در سال (۱۸۸۹ میلادی) خلق شده‌است. این اثر نه‌تنها یکی از شاهکارهای ون گوگ است، بلکه به‌عنوان یکی از نمادهای هنر نوگرای اروپا نیز به‌شمار می‌آید.

شکوفه‌های بادامیک مجموعه از چند نقاشی مربوط به شکفتن شکوفه‌های درختان بادام اثر نقاش هلندی پسا دریافتگرا، وَنسان وَن گوگ می‌باشد که بین سال‌های (۱۸۸۸ تا ۱۸۹۰) در منطقهٔ سن رمی و آرل در جنوب فرانسه طرح گردید، و شکوفه‌های درختان از سوژه‌های خاص و مورد علاقهٔ ون گوگ بود، آنها بیداری و امید را نوید می‌دادند، او لذت می‌برد از آنها و و لذت می‌برد از نقاشی کردن این درختها و شکوفه‌ها، اثر، بازتاب و منعکس کنندهٔ نقاشی ژاپنی و تلفیق آن در سبک امپرسیونیست است، شکوفه‌های بادام طراحی شد برای تبریک تولد برادر زادهٔ نقاش به نام تئو. ابعاد این اثر نقاش (۷۳٫۵ × ۹۲) سانتیمتر می‌باشد.

طوفان در دریای جلیل یک نقاشی اثر رامبرانت از عصر طلایی نقاشی هلند سال ۱۶۳۳ است که در سال ۱۹۹۰ از موزه ایزابلا استوارت گاردنر بوستون، ماساچوست، ایالات متحده، به سرقت رفته است. این نقاشی تجسمی از آرام‌کردن طوفان دریای جلیل توسط عیسی است همان‌طوری که در کتاب مقدس مسیحی نشان داده شده است. این تنها نقاشی رامبرانت از دریاست.

در سیرا نوادا اثر اثر آلبرت بیرشتات سال (1868 میلادی)

پارک ویونهو یک نقاشی از منظره پارک انگلیسی ، از املاک خانواده ربو است که توسط نقاش رمانتیک انگلیسی جان کانستبل (۱۷۷۶–۱۸۳۷)کشیده شده‌است.

جان کانستبل در اسکس متولد شد؛ او بیشتر به خاطر نقاشی مناظر، به‌ویژه مناظر روستایی که کودکیش را آنجا گذراند شناخته شده‌است. نقاشی‌های او اکنون جزو باارزش‌ترین و محبوب‌ترین نقاشی‌های هنر بریتانیا است.

ناهار قایقرانان یک نقاشی رنگ روغن بر روی بوم می باشد که در هفتمین نمایشگاه آثار امپرسیونیسم به سال ۱۸۸۲ به نمایش گذاشته شد، اثر هنرمند امپرسیونیست فرانسوی پیر آگوست رنوآر است، این نقاشی، تحت عنوان نقاشی منتخب و برگزیدهٔ سه منتقد آن زمان به عنوان بهترین نقاشی نمایشگاه برگزیده شد. این اثر نقاش توسط دلال آثار هنری آن زمان پل دوراند روئل از هنرمند خریداری گردید و در سال ۱۹۲۳ به قیمت ۱۲۵۰۰۰ دلار توسط دونکان فیلیپس از فرزند روئل خریداری شد.

زاغی اثر کلود مونه (1868-1869)

رزهای هلیوگابال یک نقاشی رنگ روغن بر روی بوم اثر نقاش هنرمند آکادمیک هلندی‌الاصل انگلیسی، لاورنس آلما-تادما می‌باشد که در سال ۱۸۸۸ طرح گردید. این نقاشی در حال حاضر به یک تاجر و مجموعه‌دار میلیاردر اسپانیایی - مکزیکی به نام خوان آنتونیو پرز سیمون ‏(en)‏ تعلق دارد.

 نقاشی سالواتور موندی در سال ۲۰۱۲ به لئوناردو دا وینچی نسبت داده شده. این نقاشی بین سال‌های ۱۷۶۳ و ۱۹۰۰، زمانی که سر چارلز رابینسون مالکیت آن را در اختیار داشت، ناپدید شده بود. در آن زمان تصور می‌شد که این نقاشی کار یکی از پیروان لئوناردو به نام برناردینو لوینی باشد و برای داتی هاوس در ریچموند، لندن توسط سر فرانسیس کوک خریداری شد. در آن زمان چهره و موهای عیسی به‌طور گسترده دوباره نقاشی شد. یک عکس گرفته شده در سال ۱۹۱۲ ظاهر تغییر داده شده این نقاشی را نشان می‌دهد.در سال ۲۰۱۷، این نقاشی در یک حراج با قیمت ۴۵۰٫۳۰۰٫۰۰۰ دلار فروخته شد و عنوان گرانترین نقاشی تاریخ را به دست آورد.

عشق و درد نام یک نقاشی از ادوارد مونک است. مونک این نقاشی را شش نسخه مختلف در سال‌های ۱۸۹۳ تا ۹۵ کشیده‌بود؛ سه نسخه در موزه مونک در اسلو و یکی در موزه هنر گوتنبرگ و دیگری متعلق به یک کلکسیون شخصی است و یک نقاشی نیز مفقود شده

آتلیه مادام وینسنت، اثر ماری-گابریل کاپت (1808 میلادی)

روباه در برف اثر گوستاو کوربه (1860 میلادی)

دریاسالار نلسون اثر لموئل فرانسیس آبوت (1799 میلادی)

خودنگاره اثر ونسان ون گوگ (1887 میلادی)

پرتره اسب‌سوار شارلکن اثر تیسین (1548 میلادی)

پیشکش جام توسط کیرکه به اودیسئوس اثر جان ویلیام واترهاوس (1891 میلادی)

درختان کاج اثر هاسه‌گاوا توهاکو (1550 میلادی)

گوتیک آمریکایی اثر گرنت وود (1930 میلادی)

جیغ اثر ادوارد مونک (1910 میلادی)

آخرین ساعات آبراهام لینکلن اثر آلونزو چپل (1868 میلادی)

پرتره ناپلئون بُناپارت اثر ژاک لویی داوید (1812 میلادی)

کاپریس در بنفش و طلایی؛ کیمونو و پارتیشن اثر جیمز مک‌نیل ویسلر (1864 میلادی)

فرانسیسکو دِ میراندا در زندان اثر آرتورو میچِلِنا (1896 میلادی)

موج عظیم کاناگاوا اثر کاتسوشیکا هوکوسائی (1826-1833 میلادی)

کامیسوکی اثر هاشیگوچی گویو (1920 میلادی)

نگهبان شب اثر رامبرانت (1642 میلادی)

شب‌زنده‌داران اثر ادوارد هاپر (1942 میلادی)

بوسه اثر ادوارد مونک (1897 میلادی)

نسخهٔ موجود از نقاشی ناپلئون در حال عبور از آلپ اثر ژاک لوئی داوید (۱۸۰۰ میلادی)

نقاشی گابریل کوت دختر پیر آگوست کوت اثر ویلیام-آدولف بوگرو (1890 میلادی)

بیشه درختان راش اثر گوستاو کلیمت (1902 میلادی)

ژوئن سوزان اثر فردریک لیتون (1830 میلادی)

بوسه اثری از گوستاو کلیمت (۱۸۶۲–۱۹۱۸ میلادی)، نقاش نمادگرای اتریشی است که بی شک، از مشهورترین کارهایش به‌شمار می‌رود. اصل این نقاشی، هم اکنون، در یکی از گالری‌های قصر بلویدیر در شهر وین نگهداری می‌شود.ادامه بزودی...


سایر

26 بهمن 1398 Academy

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...