بایگانی نوشته‌ها


سبک کوبیسم

سبک کوبیسم

حجم‌گرایی یا کوبیسم یکی از سبک‌های هنری است. کوبیسم در فاصله سال‌های ۱۹۰۷ تا ۱۹۰۸ به عنوان سبکی جدی در نقاشی و تا حد محدودتری در تندیس‌گری ظهور کرد، که از نقاط عطف هنر غرب به‌شمار می‌آید.

سبک رمانیسم

سبک رمانیسم

نام جنبش هنری است که در اواخر سده ی هجده و اوایل سده ی نوزدهم میلادی شکل   گرفت. و در معنای عام، به دوره هایی اطلاق می شود که کیفیت های عاطفی و   تخیلی در هنر و زندگی مورد تاکید قرار می گیرند. دوره ی اوج این جنبش بین   سال های 1790تا 1840 بود و در اصل انگلستان، زادگاه این شیوه بود.

سبک اکسپرسیونیسم

سبک اکسپرسیونیسم

نقاشی اکسپرسیونیسم ، سبکی هنری است که در آن هنرمند به جای پرداختن به واقعیت عینی، به عواطف ذهنی و اتفاقات درونی خود توجه کرده و آنرا باز نمایی می کند.

سبک پست امپرسیونیسم

سبک پست امپرسیونیسم

پست امپرسیونیسم طیف بسیار زیادی از سبک های هنری (قرن بیستم) را شامل می شود، که همگی با هدف پاسخ دادن به نهضت امپرسیونیسم و ارتقا ء این سبک بوجود آمدند. این سبک در زمانی به وجود آمد که نقاشی از خاصیت سنتی خود خارج شده بود،

سبک طبیعت گرایی

سبک طبیعت گرایی

در میان هنرهای تجسمی، تنها مکتب وفادار به طبیعت، ناتورالسیم یا طبیعت گرایی می باشد، که شامل نقاشی توصیفی از طبیعت به همراه پیکره های انسانی است که با کمترین تغییرات به نمایش در می آمدند. این وفاداری به طبیعت حالتی عکاسی گونه را القا می کند.

سبک هایپررئالیسم

سبک هایپررئالیسم

تورئالیسم یا هایپررئالیسم یا سوپررئالیسم واژه ای است که به آثار هنرمندانی گفته می شود که، آثارشان وابستگی زیادی به عکسهایی دارد که ایشان روی بوم های خود جهت ایجاد تصاویری که از دقت و درستی زیادی برخوردارند قرار می دهند.

سبک رئالیسم

سبک رئالیسم

رئالیسم یا واقع گرایی به عنوان اولین جنبش هنر مدرن شناخته می شود،که تمامی ساختارهای سنتی پیشین را در هنر و ادبیات مردود اعلام کرد.در واقع در عصر روشنگری و انقلاب صنعتی منسوخ شده و این سبک رئالیسم در فرانسه،در دهه 40 قرن نوزدهم میلادی با تعدادی اندک عضو پیوسته شکل گرفت و انقلابی در نقاشی ایجاد کرد.

سبک امپرسیونیم

سبک امپرسیونیم

نقاشان جنبش امپرسیونیسم معمولاً در فضای خارجی و بیرون از کارگاه در فضای باز به فعالیت می پرداختندتا علاوه بر اینکه تماس هر چه بیشتری با طبیعت داشته باشند، بتوانند تاثیرات هر چه بیشتر نور خورشید و هوا و حرکت را مشاهده کرده و آنها را همانگونه که هستند پیاده سازی کنند.